google-site-verification: googlebe2f3446f342b0eb.html
top of page

"משֶׁה קִבֵּל תּוֹרָה מִסִּינַי, וּמְסָרָהּ לִיהוֹשֻׁעַ, וִיהוֹשֻׁעַ לִזְקֵנִים, וּזְקֵנִים לִנְבִיאִים,
וּנְבִיאִים מְסָרוּהָ לְאַנְשֵׁי כְנֶסֶת הַגְּדוֹלָה. שִׁמְעוֹן הַצַּדִּיק ... הָיָה אוֹמֵר: "עַל 
שְׁלשָׁה דְבָרִים הָעוֹלָם עוֹמֵד: עַל הַתּוֹרָה וְעַל הָעֲבוֹדָה וְעַל גְּמִילוּת חֲסָדִים".

משנה, מסכת אבות א א-ב

נעים להכיר

ברוכים הבאים לקהילת אמת ושלום הקהילה הרפורמית שלכם בגליל המערבי

אנחנו שמחים לספר על פעילויות ענפות המתרחשות בקהילה עליהם תוכלו לקרוא באתר החדש שלנו.

הקהילה היא בית לישראלים צברים, לעולים חדשים ולעולים ותיקים מנהריה ומכל הסביבה.

הקהילה שלנו מתנהלת בשלוש שפות עברית, ספרדית ואנגלית.

קהילת אמת ושלום הינה קהילה חמה. כל מי שנכנס בשערינו מרגיש חום, קבלה ואהבה.

אנו חוגגים ביחד את השבת, את החגים, אירועי חיים שמחים ועצובים. לומדים ביחד במהלך השנה. יש לימוד מיוחד גם לנשים. קהילתנו מצטיינת בתיקון עולם ועזרה הדדית.

אנו מקיימים טקסי מעגל החיים היהודי ובייחוד טקסי בר /ת מצווה.

יש לנו קורס גיור בקהילה כי גיור רפורמי מוכר במרשם האוכלוסין במשרד הפנים.

אריאל3.jpg

הרבה אריאלה גרץ ברטוב 

054-2165110

אני שמחה להזמינכם להצטרף אלינו. קהילת אמת ושלום קיימת בנהריה כבר 55 שנים. אני הצטרפתי לקהילה לפני 6 שנים. ומצאתי קהילת אנשים אכפתית מגוונת וחמה. אני גאה להיות הרבה של קהילת אמת ושלום ולהוביל חבורת אנשים מסורה ליהדות פתוחה ושוויונית, לקהילתיות, לבני אדם באשר הם. כל אחד ואחת מוזמנים להיכנס בשערנו.

אז למה להצטרף או להתעניין בקהילה יהודית רפורמית? ומה זה יתן לכם?

כשאתם חושבים על יהדות ועל זהות יהודית הרבה פעמים זה בשלילה. אנחנו רוצים להראות לכם שאפשר גם אחרת. היהדות אצלנו נחגגת בגובה העיניים. אנחנו מקבלים אתכם כמו שאתם. לא מבקשים מכם להשתנות. אתם יכולים לחגוג טקסי חיים בשויון, בהבנה, למצוא משמעות מחודשת המתאימה לימינו. היהדות שלנו רלוונטית לכל אחד ואחת מטף ועד זקן.

אנו משלבים את הטוב והיפה  שבמסורת הדורות עם התרבות הישראלית העכשווית. אנחנו מהווים מרכז רוחני וגשר בין המסורת העתיקה לבין ימינו אנו.

     היהדות המתקדמת מאמינה כי אורח החיים היהודי הוא פרי אמונתו, הכרעתו ובחירתו של האדם. אנו שואפים כי בחירה זו תעשה מתוך תהליך מתמיד של לימוד, חשיבה והתמודדות רוחנית ואמונית ומתוך תחושת מחויבות למסורת ישראל ולעתידה של היהדות. להלכה יש בהקשר זה מקום חשוב אך לא בלעדי. ההלכה היא מקור מנחה, מורה דרך ומעורר השראה, אך לא עוד מקור חיצוני מחייב של כללים ואיסורים.

היהדות המתקדמת רואה באמונה באלוהים ובייחודו את היסוד של החוויה הדתית היהודית. האמונה התמימה ובצדה התהייה אחר מהות האלוהות ודרכיה ליוותה את האדם היהודי אלפי שנים, וכל דור ודור העשיר את הניסיון היהודי להבנת ה"עומד מעבר לנו". לרבים מבני דורנו, חווית האמונה, ובמיוחד בביטויה המסורתיים, אינה ברורה מאליה. כאבותינו ואמותינו אנו חשים פעמים רבות בקיומו של ה"נשגב" וה"בלתי נתפס" ועם זאת, לעתים, הספקות והשאלות הם עיקר נחלתנו ולא התשובות. כיהודים מתקדמים אנו מבכרים את חווית התהייה וההתמודדות על פני אמונה השוללת ספקות ותהיות ואחרי חיים נטולי חיפוש רוחני ואמוני.

אני מזמינה אתכם לבוא, להתקשר, לשאול שאלות ולהטיל ספקות. לחוות, להנות מהחדש יותר וגם מהמוכר. להתחבר ולמצוא משמעות מחודשת בחייכם ובזהות היהודית שלכם.

ישנם דרכים רבות לעשות זאת בקהילתנו.

אשמח לשמוע מכם/ן

כל טוב

הרבה אריאלה

054-2165110

bottom of page